Motokopo naudojimas
Įvadas
Motos yra nepakeičiami sodininkystės ir daržininkystės įrankiai. Jos naudojamos dirvai purenti, piktžolėms šalinti, sodinimo duobėms ruošti, tranšėjoms kasti arba šaknims perkasti. Pasirinkus tinkamą motopjūklą ir teisingai jį naudojant, sodininkystė gali būti daug lengvesnė ir duoti geresnių rezultatų.
Svarbūs aspektai naudojant pjaustymą
Rankenos ilgis ir patogumas:
Įsitikinkite, kad motopjūklo rankena patogiai telpa jūsų rankoje. Rankenos ilgis priklauso nuo motopjūklo paskirties. Kryžminio ar smailiadugnio motiejuko rankena yra trumpesnė nei lysvinio motiejuko rankena.
Vos daugiau nei vieno metro ilgio kotai idealiai tinka kryžminiams arba smailiasvoriams kauptukams. Lysvės kauptuko kotas turėtų būti maždaug 130-150 cm ilgio. Rankinių motopjūklų kotai paprastai būna trumpi – 35-40 cm.
Šakės su apvaliomis akimis arba, tiksliau, motopjūklai su kotu, kuris tvirtinamas smūginėmis įvorėmis:
Šakės su apvaliomis akimis: Šakių su apvaliomis akimis kotą galima pakeisti be įrankių. Svarbu, kad motopjūklo galvutė būtų tvirtai ir tvirtai įstatyta, kad motopjūklo galvutė nesiblaškytų ir neatsilaisvintų.
Motokytuvas su įvorėmis: čia kotas tvirtinamas mediniu pleištu ir įvorėmis. Motuvo galva uždedama ant rankenos iš viršaus ir prie jos tvirtai pritvirtinama mediniu pleištu ir įvorėmis. Norint pakeisti rankeną, būtina išgręžti pleišto skyles, kad galvutę būtų galima atskirti nuo rankenos. Jei galvutė atsilaisvino ant rankenos, paprastai pakanka plaktuku giliau į pleištą įkalti įvores, kad sujungimas būtų stabilizuotas.
Išvada: Abu kabliukų tipai veikia labai gerai. Galime be išlygų rekomenduoti abu tvirtinimo variantus.
Įdėkite motopjūklą:
Įdėkite motopjūklą su apvalia akimi: Uždėkite motopjūklo galvutę ant kūginės rankenos ir pastumkite ją iki storiausios rankenos dalies. Tada tvirtai smūgiuokite rankena su motiejuko galva vertikalia kryptimi į ant žemės gulinčią medinę lentą arba siją. Iš viršaus į apačią 90 laipsnių kampu, motopjūklo galva nukreipta žemyn.
Kai jis atsitrenkia į pasipriešinimą, motopjūklo galva teigiamai susijungia su kotu. Tai reikia kartoti kelis kartus, kol motopjūklo galvutė tvirtai susijungs su rankena. Jungtį galima dar labiau sutvirtinti kelias minutes pamirkius jungtį. Rankena išbrinksta, o motiejuko galvutė tvirtai prisitvirtina.
Užfiksuokite motopjūklą smūginėmis movomis: Padėkite rankeną patogiame darbiniame aukštyje ant medinės sijos ar lentos. Ant rankenos uždėkite motopjūklo galvutės ąselę. Jei reikia, peiliu šiek tiek nulaužkite viršutinio rankenos galo kraštus, kad būtų lengviau pritvirtinti galvutę. Tada apverskite motopjūklą, uždėkite galvutę ant sijos ir plaktuku po gabalėlį daužykite kotą tiesiai, kol jis susilygins su galvutės akimi. Kai galvutė bus vienoje plokštumoje su rankena, įkiškite medinį pleištą ir tada įkiškite įvores. Jei reikia, nuo medinio pleišto pašalinkite išsikišusią medžiagą.
Motopjūklo medžiaga:
Galvučių medžiaga: iš grūdinto anglinio plieno pagamintos motopjūklo galvutės yra patvarios ir tvirtos. Tvirtą ir kietą plieną galima lengvai pergaląsti, jis taip pat atlaiko stiprius smūgius. Nerūdijančio plieno galvutės yra atsparios rūdims. Tačiau trapesnis nerūdijantis plienas lūžta lengviau nei iš anglinio plieno pagamintos motopjūklo galvutės.
Rankenos medžiaga: medinės rankenos yra tradicinės ir malonios naudoti. Jas lengva perdirbti, o pasibaigus jų naudojimo laikui nesusidaro problemų dėl atliekų, kaip, pavyzdžiui, stiklo pluošto rankenos. Mes aiškiai pasisakome už medinių rankenų naudojimą. Šiuo atveju tvirta ir elastinga uosio arba hikorio mediena yra patikrintas ir gerai veikiantis variantas.
Priežiūra ir priežiūra:
Valymas: Po kiekvieno naudojimo nuvalykite purvą ir augalų dalis nuo kauptuko, kad jis nerūdytų.
Laikymas: Laikykite motopjūklą sausoje ir nešildomoje vietoje. Idealiu atveju kabinkite motopjūklą aukštyn, kad drėgmė nepažeistų rankenos ar motopjūklo galvutės. Laikoma šildomose patalpose rankena išdžiūsta ir praranda elastingumą. Tuomet rankena gali lengviau sulūžti nei tinkamai laikant.
Galandimas: Jei reikia, galąskite motopjūklo galvutę.
Tepimas: prieš sandėliavimą žiemą reikėtų lengvai sutepti iš anglinio plieno pagamintas motopjūklų galvutes. Taip išvengsite žaibiškų rūdžių. Jei norite naudoti augalinį aliejų, geras pasirinkimas – sėmenų aliejus. Jis sudaro stabilų apsauginį sluoksnį.
Įvairių tipų kauptukai ir jų naudojimas
Kirstuvas arba kryžminis kauptukas:
Aprašymas: motka su tvirtu antgaliu ir užaštrintu siauru galu. Žiūrint iš priekio, motiejuko galva ir kotas sudaro vardinį„kryžių”.
Taikymas: Kryžminis motopjūklas geriausiai tinka akmenuotoms ir uolėtoms dirvoms purenti. Užaštrintą motopjūklą taip pat galima naudoti šaknims išrauti.
Šaknų kauptukas:
Aprašymas: su dviem vertikaliai ir horizontaliai užaštrintais kabliukais.
Taikymas: Šaknų kauptukas puikiai tinka pjauti ir šalinti šaknis. Šiuo kauptuku galima išrauti stiprias šaknis. Taip pat puikiai tinka dirbti akmenuotame ir kietame dirvožemyje.
Waymaker hoes:
Aprašymas: Kelių tvarkytojo motka turi tvirtą kaltinį antgalį ir platų motkos šoną.
Naudojimas: Jis dažniausiai naudojamas kalnų kelių tiesimui, pėsčiųjų takų tiesimui ir priežiūrai bei valymo darbams.
Duduko motka arba duduko motka:
Aprašymas: „Duduko motiejuko” pavadinimas kilo nuo paukščio duduko su išskirtinėmis galvos plunksnomis. Plačioji motiejuko pusė skirta duobėms ir tranšėjoms kasti, o kita motiejuko pusė – kirvio briauna šaknims skaldyti.
Taikymas: Idealiai tinka stipriai įsišaknijusioms dirvoms apdoroti. Aštriai nušlifuotas kirvis įveikia net stiprias šaknis. Dirvą galima lengvai išpurenti kastuvu. Taip pat idealiai tinka didesnėms sodinimo duobėms kasti.
Rodehacke:
Aprašymas: Kasimo motka turi aštriai įžemintą motkos pusę ir plaktuko galvutę.
Taikymas: Idealiai tinka darbui sunkioje ir kietoje žemėje, krūmams, krūmokšniams ir šaknims šalinti. Praktišką plaktuko galvutę galima naudoti stipriems viniams ar mažesniems kuolams įkalti.
Sodinimo motka:
Aprašymas: sodinimo motka turi aštrią šoną ir kirvio briauną.
Naudojimas: Naudojimas: krūmams kirsti, šaknims perpjauti ir sodinimo duobėms kasti kietoje ir akmenuotoje žemėje. Aštriai nušlifuotu kirvio ašmeniu taip pat galima kirsti storesnes šakas ar tvirtas šaknis.
Miškininkystės motopjūklas:
Aprašymas: Miškininkystės motopjūklas turi siauresnę, pailgą motopjūklo geležtę.
Naudojimas: Medžių medelynuose. Nedideles sodinimo duobutes jauniems augalams galima padaryti vienu brūkštelėjimu.
Šlaito motopjūklas:
Aprašymas: Tvirtas motopjūklas su stipria galva.
Taikymas: Naudojama akmenuotoms dirvoms purenti, šlaitams valyti ir daugeliui kitų darbų. Tai motopjūklas, kurio neturėtų trūkti nė viename dideliame sode.
Motika:
Apibūdinimas: lysvės kauptuko ilgesnė rankena ir aštriai nušlifuoti ašmenys.
Naudojimas: Naudojimas: dirvai purenti, daržovėms ir piktžolėms naikinti.
Runkelių kauptukas ir lauko kauptukas:
Aprašymas: Šie kauptukai turi plačius, tvirtus ašmenis ir tvirtą rankeną.
Naudojimas: Labai tinka kaupti dirvą ir nuimti šakniavaisių daržovių bei lauko kultūrų derlių. Dėl tvirto lapo lengva atskirti nuo motininio augalo net ir sunkias ropes.
Mėšlo kauptukas, sodo kaltas ir karsto kauptukas
Aprašymas: Su tvirtais noragais ir uosine rankena.
Naudojimas: Skirta smulkinti kompostą ir mėšlą. Dirvožemio ir grunto purenimas ir aeravimas. Skirtas bulvių derliui nuimti arba piktžolėms šalinti.
Sodo motka / rankinė motka
Aprašymas: maži, patogūs kauptukai su trumpomis rankenomis.
Naudojimas: Skirta dirbti lysvėse ir daržovių lysvėse. Skirtas mažoms sodinimo duobutėms kasti arba piktžolėms ravėti.
Išvada
Pasirinkus tinkamą motopjūklą ir teisingai jį naudojant, sodininkystė gali būti daug lengvesnė. Pagalvokite, kokius darbus reikia atlikti sode, ir pasirinkite tam tinkamą motopjūklą. Taip sode pasieksite optimalių rezultatų, o su tinkamu įrankiu darbas bus lengvas ir smagus.