Pateikiame sodininkystės įrankius ir įrangą, kurie yra būtini gražiam sodui prižiūrėti.
Top 10:
- Spade
- Kastuvas
- Kasimo šakutė
- Grėblys
- Motika
- Sodo kauptukai
- Kultivatorius
- Sodinimo kastuvėlis
- Sodo žirklės
- Šakų pjūklas + sodo peilis
Nemokamas pristatymas nuo 350,- € į Lietuvą
„Holz-Jaeger“ internetinė parduotuvė - geriausios kainos garantija
Pateikiame sodininkystės įrankius ir įrangą, kurie yra būtini gražiam sodui prižiūrėti.
Top 10:
Kastuvais galima kasti žemę, pjauti velėną ir ruošti lysves. Jos nepakeičiamos sodinant krūmus, jaunus medelius ir gyvatvores. Tačiau kastuvas negali atlaikyti ilgalaikio sverto poveikio. Jei kastuvo ašmenims bus taikomas per didelis svertas, jie bus negrįžtamai pažeisti. Kuo didesni ir plonesni kastuvo ašmenys ir kuo trapesnė medžiaga, tuo lengviau lūžta kastuvo ašmenys. Jei plienas per minkštas, ašmenys gali sulinkti.
„Krumpholz” kaltiniai kastuvai gaminami siekiant užtikrinti didžiausią patvarumą ir stabilumą. Tačiau net ir tvirti „Krumpholz” kastuvai gali būti sugadinti dėl pernelyg didelio poveikio. Kaltiniai protektoriai padeda lengviau įsikasti į žemę ir apsaugo batus bei pėdas. Kietesnėse dirvose geriau naudoti kastuvą su mažesne ašmenimis.
Kastuvai yra tinkamas pasirinkimas kasant išpjautas sodinimo duobes ir perkeliant birias birias medžiagas.
Svetainė Holšteino kibiras su tiesiu priekiniu kraštu puikiai tinka biriems biriems kroviniams ant tvirto grunto kasti.
Svetainė Frankfurto kastuvas turi smailų, apvalų, širdies formos peilį, skirtą akmenuotai žemei kasti. Dėl smailėjančios formos lengviau kasti didelius kiekius birių birių medžiagų.
Svetainė Olandų ir Emslando kastuvas yra panašūs į Holšteino kastuvą, tačiau jų priekinė briauna yra lenkta, todėl labai tinka, pavyzdžiui, grioviams kasti. Dėl mažesnės kastuvo mentės juos dažnai naudoja moterys.
Svetainė Bavarijos kastuvas su siaurėjančiais, tik šiek tiek išlenktais ašmenimis, skirtas lengviau įsiskverbti į sunkesnes, akmenuotas dirvas.
” Krumpholz” kasimo arba kastuvų šakės turi keturis kaltinius ir šiek tiek išlenktus noragus. Uosinė rankena į ašmenis įsmeigta per metalinį batelį.
Kasimo šakėmis purenamas ir kasamas viršutinis dirvos sluoksnis. Palyginti su kastuvu , jo noragai yra stabilesni ir juos galima geriau panaudoti sveriant. Pirštai gerokai mažiau pažeidžia augalų šaknis nei ištisiniai kastuvo ašmenys.
Naudojant kasimo šakutes gerokai sumažinamas naudingų sliekų, kurie atlieka svarbų vaidmenį dirvožemyje susidarant humusui, susmulkinimas.
Kasimo šakę į žemę galima įkasti mažesne jėga nei kastuvą.
Dėl platesnių dantukų kasimo šakės Nr. 0414 taip pat puikiai tinka bulvėms iškasti.
Daugybė skirtingų ” Krumpholz” grėblių visiems sodininkams siūlo tinkamus įrankius, skirtus palaidoms nukritusioms ir nupjautoms medžiagoms krauti.
„Krumpholz” kaltiniai kultivatoriai yra pagaminti iš stipraus ir tvirto anglinio plieno. Jie naudojami dirvai purenti ir piktžolėms naikinti. Dirvos sluoksniuotumas proceso metu nekeičiamas.
Natūralią dirvožemio stratifikaciją galima suskirstyti į tris sritis. Viršutinis dirvožemio sluoksnis, podirvis ir motininė uoliena.
Viršutinis dirvožemio sluoksnis yra svarbiausias augalų augimui. Čia humusas susimaišo ir susijungia su mineraliniais komponentais. Humusą sudaro suirusios floros ir faunos medžiagos. Viršutinį dirvožemio sluoksnį skaido ir paverčia grybai bei bakterijos, o su mineraliniais komponentais jį sumaišo sliekai. Sveikas viršutinis dirvožemio sluoksnis su dideliu humuso kiekiu yra labai svarbus gyvybiškai svarbiam augalų augimui.
Gruntas daugiausia sudarytas iš mineralinių medžiagų. Požemiui būdingos suanglėjusios uolienos, smėlis ir iš viršutinio sluoksnio išplautos medžiagos. Humuso beveik nėra.
Kodėl reikia įdirbti dirvą sėjamąja arba dirvos aeratoriumi?
Kastuvu ar šakėmis iškasus sveiką viršutinį dirvožemio sluoksnį, organinė gyvybė perkeliama į deguonies turtingesnį podirvį. Daugelis šių organizmų ten negali egzistuoti ir žūsta. Dirvožemis praranda gyvybingumą ir maistingąsias medžiagas.
Dirvą ardant sėjos dantukais, viršutinis dirvožemio sluoksnis neperkeliamas į gilesnius dirvožemio sluoksnius. Sliekai, grybai ir bakterijos sulaikomi ir nuolat didina humuso kiekį. Šį procesą galima palaikyti ir sustiprinti tinkamai tręšiant organinėmis trąšomis.
Pirmiausia dirvą reikia išvalyti nuo piktžolių, pavyzdžiui, grėbti kultivatoriumi. Pašalinus piktžoles, sėjos noragėlį reikia traukti per lysvę kryžminiais takais. Atstumas tarp eilučių turėtų būti 15-25 cm.
Kada lysvė įdirbama sėjos dantimis?
Lysvę reikėtų įdirbti prieš žiemą arba po jos. Geriausia būtų įdirbti prieš žiemą. Dėl šalčio supurenta dirva optimaliai susmulkėja. Tačiau tinka ir pavasarį prieš pirmąją sėją / sodinimą. Jūsų pačių motyvacija pavasarį dažnai būna didesnė.
Geriausias būdas smulkiai susmulkinti viršutinį dirvožemio sluoksnį – naudoti kultivatorių arba skutiklį. Išpurenti dirvožemio sluoksniai lengviau sugeria šilumą, orą, vandenį ir maistingąsias medžiagas. Kartu dirvožemis optimaliai paruošiamas tręšimui – geriausia naudoti natūralias trąšas, kad dirvožemis visada būtų aprūpintas pakankamu kiekiu maistingųjų medžiagų.
Internetinė parduotuvė Holz-Jaeger UG (haftungsbeschränkt)