Organinės trąšos

Dirvožemis – visų augalų kilmė ir pagrindas

Norint, kad jūsų sode augtų gražūs augalai, o lysvės augtų, labai svarbu, kad dirvožemis būtų šviežias, sveikas ir turtingas maistingųjų medžiagų.

Grindys yra esminis elementas. Maistinių medžiagų tiekėjas, vandens rezervuaras ir stabili atrama viename. Tačiau lemiamą reikšmę turi ne tik dirvožemio sudėtis, bet ir pats sodininkas gali daug prisidėti, jei įsidėmės keletą patarimų ir prižiūrės savo dirvožemį.

Dirvožemio savybės

Be sveiko dirvožemio naudingi ir dekoratyviniai augalai negali tinkamai augti. Todėl pirmiausia turėtumėte žinoti, kokios dirvožemio sąlygos vyrauja jūsų sode. Apskritai yra keturi pagrindiniai klasikiniai dirvožemio tipai: Smėlis, dumblas, molis ir priemolis. Logiška, kad atitinkami dirvožemiai taip pat pasižymi skirtingomis savybėmis – mineralinėmis, organinėmis sudedamosiomis dalimis ar atsparumu.

Dirvožemių apdirbamumas

Dirvožemius taip pat galima skirstyti pagal jų tinkamumą dirbti: Smėlingi dirvožemiai vadinami lengvaisiais, o molingi ir priemolio dirvožemiai – sunkiaisiais.

Lengvos, smėlingos arba nepakankamai drėgmę sulaikančios dirvos

Nors jas galima labai gerai apdirbti, jomis gerai pernešamas vanduo ir maistinės medžiagos ir jos greitai sušyla, jos negali pakankamai kaupti vandens ir maistinių medžiagų, todėl augalai gali „badauti”.

Padidinti humuso kiekį dirvožemyje,

galite naudoti kompostą arba organines trąšas. Mūsų nuomone, neturėtumėte naudoti mineralinių trąšų, nes jų gamybai kartais reikia labai daug energijos, be to, jos gali sukelti dirvožemio druskėjimą.

Organinės trąšos papildo sode auginamų kultūrų maisto medžiagų atsargas. Dirvožemyje esančios maistingosios medžiagos dažnai nėra optimaliai panaudojamos ir jų kiekis nėra pakankamas. Tik tręšiant augalus galima optimaliai aprūpinti juos maistinėmis medžiagomis. Tręšimas turėtų būti pritaikytas prie augalo poreikių. Naudojant mūsų organines trąšas optimizuojama augalų mityba, skatinamas jų augimas, gerinamas derlius ir derliaus kokybė. Tręšiant organinėmis trąšomis nuolat didinamas dirvožemio derlingumas.

Nuolat tręšdami kompostuotomis natūraliomis trąšomis galite iš esmės pagerinti dirvožemio humuso sluoksnį. Šiose trąšose, naudojant sudėtingus kompostavimo procesus, susidaro humuso junginiai, kurie sudaro vadinamąjį nuolatinį humusą.

Humusas (organinės medžiagos) gerina dirvožemio struktūrą ir didina gyvybę dirvožemyje. Humuso kiekį galima padidinti naudojant natūralias trąšas ir gerai subrendusius kompostus. Tačiau kompostuose neturėtų būti patogenų ir piktžolių sėklų. Todėl palaikykite mikroorganizmus komposto virsmo procese, pridėdami kalkių arba specialių komposto užkalkintojų.

„Sunkiuose” molinguose ir priemolio dirvožemiuose humusas labai išpurena dirvožemį.

Humuso turtingame dirvožemyje geriau kaupiamos augalams prieinamos maisto medžiagos (tai ypač svarbu smėlingose dirvose). Humusas taip pat mažina azoto išplovimą

Humusas kaupia kritulių vandenį – kaip kempinė – tokia forma, kad augalas iš karto gali juo pasinaudoti; todėl sausringuoju laikotarpiu šaknys turi daugiau vandens!

Organinės trąšos ir komposto greitintuvai:

ORGASAN visavertės trąšos

Ekologiškos pomidorų trąšos

Horn Gries

Komposto greitintuvas

Kad sumažintumėte vandens praradimą ir padidintumėte dirvožemio vandens sulaikymo gebą, rekomenduojama lysves padengti žievės mulčiu.

Sunkus, molingas arba sutankintas dirvožemis ypač tinka sodininkystei ir kraštovaizdžio formavimui kaip vandens ir maistinių medžiagų rezervuarai. Tačiau vanduo ir maistingosios medžiagos nėra idealiai transportuojamos, todėl kyla vandens užliejimo pavojus. Be to, jie gali greitai užpelkėti arba labai greitai išdžiūti, jei ilgą laiką yra veikiami saulės spindulių. Įmaišius smėlio ar komposto, sukuriamos ertmės ir pralaidumas, per kuriuos dirvožemis gali geriau kvėpuoti.

Jei dirvožemis labai suspaustas dirvą reikėtų iškasti iki pirmųjų šalnų. Dirvos grumstai turėtų likti atviri. Užšalusiam vandeniui plečiantis, įšalas „suskaldo” dirvožemį ir pavasarį jis smulkiai sutrupėja. Lengviausia dirvožemį išlaikyti smulkų ir trupantį pakeliamose lysvėse, nes jose nevaikščiojama.