Darbo su miškininkystės įrankiais instrukcijos
Dirbant su miškininkystės įrankiais svarbiausia yra sauga. Todėl visada dėvėkite tinkamus apsauginius drabužius, apsauginius akinius nuo atplaišų, neslystančias apsaugines pirštines ir avalynę su plieninėmis nosimis. Prieš pradėdami darbą įsitikinkite, kad laikotės saugaus atstumo nuo kitų žmonių ar daiktų. Patikrinkite, ar jūsų įrankiai nėra pažeisti arba atsilaisvinę.
Tinkamas miškininkystės įrankių pasirinkimas
Prieš einant į mišką svarbu pasirinkti tinkamus įrankius. Gerai prižiūrimas aukštos kokybės grandininis pjūklas gali sutaupyti daug laiko ir pastangų.
Kaltinis miškininkystės kirvis padeda nulaužti medžius ir įkalti pleištus medžių kirtimui. Naudodami skaldymo pleištus ir skaldymo plaktukus galite skelti metro ilgio gabalus tiesiai statybvietėje ir išvengti nereikalingo purvo ant namo ar kiemo.
Saugos įranga yra būtina
Dirbant su miškininkystės įrankiais būtina naudoti saugos priemones. Visada dėvėkite šalmą su veido apsauga, mūvėkite pjūviams atsparias kelnes ir avėkite apsauginius batus su plieninėmis nosimis. Ausų apsaugai ir pirštinėms taip pat svarbu apsaugoti ausis ir rankas.
Tinkama pjovimo ir pjaustymo technika
Dirbant su miškininkystės įrankiais lemiamą vaidmenį atlieka technika. Pjaudami pjūklu, turėtumėte užtikrinti, kad dirbtumėte visu pjūklo grandinės ilgiu, o ne tik galu. Taip sumažinsite atatrankos riziką. Kapojant kirviu svarbu laikytis taisyklingos laikysenos ir atlikti kontroliuojamus smūgius.
Įrankių techninė priežiūra ir priežiūra
Reguliari miškininkystės įrankių priežiūra ir priežiūra ne tik prailgina jų tarnavimo laiką, bet ir užtikrina saugesnį darbą. Po kiekvieno naudojimo kruopščiai išvalykite įrankius ir sutepkite judančias dalis alyva. Visada laikykite miškininkystės įrankius aštrius. Tai labai svarbu norint miške dirbti kuo lengviau ir saugiau.
Efektyvus darbo būdas
Kruopščiai planuokite darbą miške. Atkreipkite dėmesį į oro sąlygas ir pasirinkite tinkamą dienos laiką darbui pradėti. Dirbkite komandoje, kad padidintumėte saugumą ir galėtumėte geriau susidoroti su sudėtingomis užduotimis. Reguliariai darykite pertraukas, kad išvengtumėte nuovargio ir išlaikytumėte aukštą koncentraciją. Niekada miške nedirbkite vieni.
Laikykitės aplinkos apsaugos
Dirbdami miške visada turėtumėte rūpintis aplinkos apsauga. Nepalikite jokių atliekų ir nekenkite medžiams bei augalams, kurių negalima nukirsti. Kad sumažintumėte poveikį aplinkai, naudokite grandininio pjūklo grandinei skirtą biologinę alyvą.
Išvada
Dirbant su miškininkystės įrankiais būtina atsargiai ir sąmoningai su jais elgtis. Įvertinkite veiksmų pasekmes ir tai, ar jie yra saugūs. Jei taip nėra, nevykdykite jo. Sudaužytos kojos ar stuburo nebus galima visiškai atstatyti.
Puslapiuose „Patarimai ir gudrybės” rasite mūsų rekomendacijas ir taikymo pastabas, kaip dirbti su mūsų miškininkystės įrankiais.